Adalet Bakanlığı Personel Memur Alımı Koruma Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı 2013 - Personel Alımı 2015, Memur Alımı 2015, Personel Alımları

Adalet Bakanlığı Personel Memur Alımı Koruma Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı 2013

Kamu personel memur alım ilanları tüm hızıyla yayınlanmaya devam ediyor. 2013 yılı memur alımları kapsamında Adalet Bakanlığı tarafından merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 70 koruma ve güvenlik görevlisi, 13 şoför ve 7 mütercim alımı yapılacak. Adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan ve başvuru koşulları aşağıdaki gibidir.

T.C. ADALET BAKANLIĞINDAN

Bakanlık merkez teşkilâtında çalıştırılmaküzere Ek-1 listede sınıfı, sayısı ve yeri belirtilen mütercim, koruma ve güvenlik görevlisi ile şoför kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere alım yapılacak kadronun 5 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

I) Genel şartlar:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak.

II) Özel şartlar:

Mütercim:

a) Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim lisans programından mezun olmak,

b) Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen buna denk puana sahip olmak.

Koruma ve güvenlik görevlisi:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak,

c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 18 Ocak 2013 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS) tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Lisans mezunları için 07 Temmuz 1982 ve sonrası, önlisans mezunları için 22 Eylül 1982 ve sonrası, ortaöğretim mezunları için 23 Eylül 1982 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

d) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13′ten fazla, 17′den az olmamak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmamak; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak.

Şoför:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

III) Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylardan istenecek belgeler:

a) Ek-2 Başvuru Formu,

b) Öğrenim durumu belgesinin aslı veya ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği, öğrenim durumu belgesi yurtdışından alınmış ise denkliği ile birlikte aslı veya ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.)

c) KPSS sonuç belgesi,

ç) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 nci maddesine uygun olarak doldurulacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu,

d) Kısa özgeçmiş (fotoğraflı),

Ayrıca;

e) Mütercim kadrosuna başvuranlar için yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge,

f) Şoför kadrosuna müracaat edenler için sürücü belgesi, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.)

g) Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuranlar için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.)

İlanın Özel Şartlar bölümünün Koruma ve Güvenlik Görevlisi başlıklı (e) bendinde belirtilen şartların yanı sıra aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu, (Sağlık raporu sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

aa) Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak,

bb) Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak,

cc) Göz: Körlük veya gece körlüğü olmamak,

çç) Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasını engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak.

IV) Başvuru yeri, şekli ve tarihi:

Başvurular 02 Ocak 2013 Çarşamba günü başlayıp 18 Ocak 2013 Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edecek olup, Cumhuriyet Başsavcılıkları ile Bölge İdare Mahkemesi Başkanlıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, bilgi işlem şeflikleri ve bilgi işlem bürolarına T.C. kimlik numarası içeren nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile şahsen yapılacaktır. Başvuru esnasında evrak alınmayacak ve posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

V) Başvuru sonuçlarının duyurulması: Başvuranlardan sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste Bakanlığımız internet sayfasında (www.adalet.gov.tr) 25 Ocak 2013 tarihinde ilan edilecektir.

VI) Sözlü ve uygulamalı sınav yeri ve tarihi: Sözlü ve şoförler için ayrıca yapılacak uygulama sınav yeri ve tarihi daha sonra ilan edilecektir.

VII) Sözlü sınav şekli ve konuları:

Atama yapılacak kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

Genel kültür 20,

Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılır ve en az 70 puan alan başarılı sayılır.

Şoför kadrosuna başvuranların mesleki bilgileri araç başında ve kullanma becerisi ölçülmek suretiyle tespit edilecektir.

Duyurulur.

Incoming search terms:

  • güvenlik alımları
  • silahlı özel güvenlik alımı
  • güvenlik alımı 2013
  • özel güvenlik memur alımı 2013
  • adalet bakanlığı güvenlik alımı 2013
  • adalet bakanlığı özel güvenlik alımı 2013
  • güvenlik alımları 2013
  • Özel Güvenlik Alımları
  • özel güvenlik alımı ilanları 2013
  • güvenlik memuru alımı 2013

16 Yorum Bu Habere "Adalet Bakanlığı Personel Memur Alımı Koruma Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı 2013"

commenter

Koruma ve güvenlik görevlisi için gereken şartları okudum ve bu kurallara uyuyorum, yapapileceğime inanıyorum şuan işsiz olduğum için bana dönmenizi rica ediyorum..

commenter

uzman cvşluktan yeni ayrıldım sicilim temiz puanım iyi evliyim aradiginiz karekterler bana uyuyor evliyim cocugum yok. sizlerle calişmak işterim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

commenter

kpss den 59 aldım ama geçerli bir puan deil yaşım 29 e sınıfı ehliyetim var şansımı denesem olumlu olurmu sizce hayırlı günler

commenter
ismail kücük mıdık | Ocak 4th, 2013 at 02:05

ayıvasta şöförüm e sınıfı 1989 aldım tırafikten cok madur durundayım boylebir imkan tanırsanız şimdiden teşekürle ederim t

commenter
ibrahim kenge | Ocak 4th, 2013 at 19:49

ibrahim kenge 10.02.1971 dogumluyum konyada yaşıyorum d sınıfı ehliyetim var 9 senedir özel şirkette calıştım hiç sorunum olmadı şimdilik boştayım saygılar sevgiler

commenter
BURAK KÖROĞLU | Ocak 5th, 2013 at 15:02

karaelmas üniversitesi meslek yüksek okulu makine ressamı bölümü mezunuyum kpss den 54 aldım.bu puana ümidim yok ama bi şans diye düşündümi.hayırlı günler

commenter
mustafa can | Ocak 6th, 2013 at 16:47

merhaba 1985doğumluyum evliyimikitane çocuğum var 1.78by kğ80özelgüvenliksertifikamvar güvenlik olaralak çalışmak istiyorum kpssden59aldım koruma ve güvenlik olralak çalışmakistiyorum

commenter
lütfü küçükkaya | Ocak 13th, 2013 at 13:59

merabalar ben 1985 dogumluyum bekarım 1,76 bynd kğ 83 özel güvenlik görevlisi olarak sizinle çalişmak istiyorum silahlıyım kpssden 64 aldım ilginiz için şimdikten teşekkur ederim

commenter

1985 dogumluyum.silahli sertifikam var.askerlikten muafim ozur derecem yok 75 puan aldim onlisanstan acaba ozel guvenlil olabilir miyim.

commenter

başvuru yapmak için GEREKLI belgeler neler hangi site üzerinden ya da hangi resmi kuruluştan başvuru yapabilirim özel güvenlik sertifikam var

commenter

sartlarınız bana uymaktadır sizede uyyuyorsa sizinle çalısmak isterim saygılarımla burak

commenter

burak numaram 0543 945 82 23 silahlı özel güvenlik görevlisiyim yaka kartımda var sizin şartlarınız ban uymaktadır sizile calışmak isteri bana dönerseniz cok memnun olurum saygılarımla şimdiden tesekkurler

commenter

özel güvenlik silahlı kimlik kartım var,meslekte 8 yıllık tecrübem var,evliyim,boyum 1.85,kilom 80, 4 yıllık aöf çeko mezunuyum,kpss lisansdan 58 puanım var.Uygun görülürse bünyenizde koruma güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum.irtibat tlf 05349272769

commenter

şartları okudum hepsi uygun silahlı kimlik kartım var sizden iş bekliyorum

commenter

arkadaşlar resmi evral ile oluyor bu yolla değil…

commenter
mustafa elitok | Mart 5th, 2013 at 20:11

guvenlık gorevlisi ıcın gereken sartlara uygun oldugumu belırterek 2005-2008 tarıhlerı arasında bodrum koctasta 2008-2012 tarıhlerı arasında mılas-bodrum havalımanında guvenlık gorevlısı olarak gorev aldım x-ray operatorluk belgesı ve sıvıl havacılık belgem vardır gozonunde bulundurulmasın onemle rıca ederım.

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.