MİT Personel Eleman Memur Alımı İstihbarat Uzmanı Alımı 2012 - Personel Alımı 2015, Memur Alımı 2015, Personel Alımları

MİT Personel Eleman Memur Alımı İstihbarat Uzmanı Alımı 2012

2012 yılında yapılan kamuya memur alımları tüm hızıyla devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından personel eleman alımı yapılacak. MİT tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere “analitik yönü kuvvetli, iletişimyeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip” erkek istihbarat uzman yardımcısı adayları alınacaktır. 

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI

ERKEK İSTİHBARAT UZMAN YARDIMCISI SINAV İLANI

Sıra dısı bir kariyer…

Analitik yönü kuvvetli, iletisim yetenegi güçlü, sorumluluk sahibi, kisisel gelisime açık, arastırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip, Türkiye’nin ve Dünya’nın çesitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere Erkek Istihbarat Uzman Yardımcısı Adayları alınacaktır.

1. GENEL SARTLAR

1.1. Türkiye Cumhuriyeti vatandası olmak.

1.2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel sartlara sahip olmak.

1.3. 06 Ekim 2012 tarihi itibarıyla 35 yasını doldurmamıs olmak (06 Ekim 1977 veya daha sonra dogmus olmak).

1.4. Askerlik görevini fiilen tamamlamıs olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerligini en erken Temmuz 2013 tarihine kadar erteletmis olmak.

1.5. Saglık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim kosulunda görev yapmaya uygun olmak (Ileriki asamalarda Saglık Kurulu Raporu istenecektir).

1.6. MIT Müstesarlıgı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MIT Müstesarlıgı’nın mevzuatı ve takdiri esastır).

1.7. MIT Müstesarlıgı’nın daha önce açtıgı giris sınavlarının;

1.7.1. Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamıs olmak.

1.7.2. Uygulamalı sınav veya mülakat asamalarında basarısız olmamak.

1.8. 25 TL sınav katılım ücretini yatırmıs olmak.

2. ÖZEL SARTLAR

2.1. veya 2.2. de belirtilen sartları tasıyor olmak;

2.1. KPSS puanı olan adaylar için:

• Sonuçları 2008 yılı veya sonrasına ait olmak üzere; KPSS’nin P1, P2 veya P3 puan türlerinin herhangi birinden 70 veya üzeri puan almıs olmak.

• Yurtiçi ve yurtdısı denkligi yetkili makamlarca tanınmıs, en az dört yıllık örgün egitim veren yüksekögretim kurumlarının;

- Hukuk, Uluslararası Iliskiler, Avrupa Birligi Iliskileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Isletme, Iktisat, Maliye, Çalısma Ekonomisi ve Endüstri Iliskileri, Uluslararası Ticaret, Ekonometri,

- Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla Iliskiler, Gazetecilik,

- Elektrik ve/veya Elektronik Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Elektronik ve Haberlesme Mühendisligi, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisligi, Bilgisayar Bilimleri Mühendisligi, Telekomünikasyon Mühendisligi, Fizik Mühendisligi, Nükleer Enerji Mühendisligi, bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak veya herhangi bir örgün lisans programından mezun olmak sartıyla, yukarıda belirtilen programların herhangi birinde yandal, çift anadal veya lisansüstü egitimini tamamlamıs olmak.

• Sonuçları 2008 yılı veya sonrasına ait olmak üzere; KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 42 soruyu dogru cevaplamak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puan almak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puana es degerligi ÖSYM
tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliligi bulunan yabancı dil sınavlarının es degerlik tabloları için bakınız www.osym.gov.tr).

2.2. KPSS puanı olmayan adaylar için:

• En az dört yıllık örgün egitim veren yurtiçi veya yurtdısı yüksekögretim kurumlarından lisans mezunu olmak (Yurtdısı mezuniyetlerinde YÖK denkligi aranmaktadır).

• Arapça, Bulgarca, Çince, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Ispanyolca, Italyanca, Japonca, Korece, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Yunanca dillerinden en az birinde 2008 yılı veya sonrasına ait KPDS’de 80 veya üzeri puan almıs olmak ya da KPDS’de 80 veya üzeri puana es degerligi ÖSYM tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliligi bulunan yabancı dil sınavlarının es degerlik tabloları için bakınız www.osym.gov.tr).

3. BASVURULARIN YAPILMASI

3.1. Basvurular, sınav katılım ücretinin 17 Agustos – 21 Eylül 2012 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası subelerinden MIT Sınav Islemleri için açılan Kurumsal Tahsilat Sistemi üzerinden yatırılmasını müteakip, aynı tarihler arasında Teskilatın
www.mit.gov.tr internet sitesi üzerinden Istihbarat Uzman Yardımcısı On-line Is Basvuru Formunun doldurulması ile yapılacaktır.

3.2. Istihbarat Uzman Yardımcısı On-line Is Basvuru Formu tam ve dogru olarak doldurulmalıdır. Formun doldurulmasında yapılan yanlıslıklardan dogacak sonuçların tümü adaya ait olacaktır.

3.3. Basvuruda bulunan adaylar, 02 – 04 Ekim 2012 tarihleri arasında www.mit.gov.tr internet sitesinin “Kariyer/Sınav Programı” bölümünden basvurularının kabul edilip edilmedigini, basvurusu kabul edilenler ise sınav tarihini ve yerini ögrenebileceklerdir. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

4. SINAV SÜRECI

4.1. Adaylar; Genel Zihinsel Yetenek Testi, Kompozisyon, Kisilik Envanteri, Uygulamalı Sınavlar ve Mülakat asamalarından olusan sınav sürecine tabi tutulacaktır.

4.2. Madde 2.2. kapsamında basvuru yapan adaylar, madde 4.1. de yer alan sınav asamalarının yanı sıra Genel Yetenek – Genel Kültür Sınavına da tabi tutulacaktır.

4.3. Sınav süreci, asamalı eleme sistemiyle gerçeklestirilecektir.

5. UYARILAR

5.1. Basvuru sartlarını tasımayan, sınav katılım ücretini yatırmayan, basvurularını yukarıda belirtilen esaslar dahilinde Istihbarat Uzman Yardımcısı On-line Is Basvuru Formunu kullanarak www.mit.gov.tr adresi üzerinden yapmayan adayların basvuruları geçersiz sayılacak ve sınav sürecine dahil edilmeyecektir.

Posta yoluyla yapılan basvurular kabul edilmeyecek ve bunlara cevap verilmeyecektir.

5.2. Basvuru sartlarını tasımadıgı halde sınav katılım ücretini yatıran, sınav katılım ücretini yatırıp sınava katılmayan veya sınavda basarısız olan adayların yatırdıkları sınav katılım ücreti iade edilmeyecektir.

5.3. Gerçege aykırı beyanda bulundugu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmıs olanların atamaları iptal edilecektir.

5.4. Adayların basvurularında gizlilige riayet etmeleri gerekmektedir.

Milli Istihbarat Teskilatı Müstesarlıgı

Erkek Istihbarat Uzman Yardımcısı Sınav Ilanı

Incoming search terms:

  • mit başvuru formu doldur
  • mit memur alimi
  • milli istihbarat teşkilati memur alımı
  • mit memur alımı 2013
  • mit sivil memur alımı
  • başbakanlık mit müsteşarlığı personel alımı
  • mit personel alımı 2013
  • mit müsteşarlığı personel alımı 2012
  • mit personel alımı 2012
  • mit personel alımı 2012 şartları

5 Yorum Bu Habere "MİT Personel Eleman Memur Alımı İstihbarat Uzmanı Alımı 2012"

commenter

Mit teşkilatının gizemine her zaman hayran kalmışımdır. Teşkilatta çalışma arzum her nekadar devam ediyor olsada şartların uymamasi beni üzmektedir. Gönül isterdi ki benim seviyemde de şartlar olsun. Ama bu ülkenin daha iyilere ihtiyacı olduğu düşüncesiyle herkese başarılar.

commenter

mit teşkilatına her zaman saygım sonsuzdur ve bu görevde yer almak istiyorum her zaman heryerde ne pahasına olursa olsun canımızı vatana feda olsun

commenter

Vatana her koşulda hızmet bir onurdur her şey vatan içın

commenter

ben her zaman bu vatan için canımı feda etmye hazırım herşey din için bayrak için bu vatan için dahima bu canım vatana hazırdır yertki bana görev verin ne mutlu türküm diyene) herşey vatan için

commenter

herşey vatan için biz bayramıza hastayız biz vatan millet bütünlüğün içindeki evlatlarız bn okusaydım devletin çok büyük yerlerinde olmak isterdim şimdiki uğraştığım iş olmazdı vatanım için şırnakta çatiştim onurluyum gururluyum amaki şimdi mit mütaşarlığından şimdi bni oktup daha büyük yerlere gitsem sevdasında olsamda hayal bunlar ama şimdi ynden okusam bni çok büyük adı duyulmuş biri bilirdiniz bni taktir ederdiniz saygımlarımla b m ::(

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.