Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı 2012 - Personel Alımı 2015, Memur Alımı 2015, Personel Alımları

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı 2012

Kamu sektörü memur alımları arasından en önemli A kadrolarından birisi olan Vergi Müfettişliği özellikle 2011 yılında Maliye Bakanlığı bünyesindeki Hesap Uzmanlığı, Vergi denetmenliği gibi birçok A kadrosunun tek tip altında birleşmesiyle birlikte önemini daha da arttırdı. 3-4 Mart 2012 tarihlerinde yapılmış olan sınavla 224 Vergi Müfettiş Yardımcısı alınmış ve 15-16 Eylül 2012 tarihinde yapılcak olan sınavla da 400 Vergi Müfettişi alımı daha yapılacaktır. Söz konusu personel memur alımı ile ilgili Mali Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle.

15-16 Eylül 2012 tarihlerinde Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacaktır.

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı 10/7/2011 tarihinde doğrudan Maliye Bakanına bağlı bir denetim birimi olarak 646 sayılı KHK ile kurulmuş ve vergi incelemesine yetkili Maliye Bakanlığı denetim elemanlarını tek çatı altında toplamıştır.

Bugün itibariyle Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamış bulunmaktadır.

Kurul, kanunlarla kendisine verilen vergi incelemesi, kayıt dışılık ve yolsuzluklarla mücadele, teftiş ve soruşturma gibi gerek kamu harcamalarının finansmanı ve kamu harcamaları gerekse de vatandaşlık ve mükellef haklarını yakından ilgilendiren çok önemli görevleri Vergi Müfettişleri aracılığıyla ifa etmektedir.

Kuşkusuz bu görevlerin hukuka uygun, süratli ve yüksek kaliteli olarak yerine getirilebilmesi Kurulun insan kaynakları politikası ve denetim kapasitesi ile yakından ilgilidir.

70dcef

Bu amaçla Bakanlığımız, Vergi Denetim Kurulunun denetim kapasitesinin nitelik ve nicelik olarak çok üst seviyelere çıkarılmasını temel politika olarak belirlemiş ve “1500 yeni Vergi Müfettiş Yardımcısı alınması” hususunu ilk hedeflerden birisi olarak müteaddit defalar kamuoyuyla da paylaşmıştır.

Bu politika çerçevesinde, ilki 3-4 Mart 2012 tarihlerinde yapılan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Meslek Giriş Sınavı 31 Mayıs 2012 tarihinde tamamlanmış ve sınava başvuran yaklaşık 1500 aday arasından 224 kişi Vergi Müfettiş Yardımcısı olmaya hak kazanmıştır.

Yine aynı politika çerçevesinde yeni bir sınav daha açıyoruz.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Meslek Giriş Sınavının ikincisi olacak olan bu sınav, 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde yine Ankara ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

Yapılacak giriş sınavı ile 400 Vergi Müfettiş Yardımcısı alınması planlanmaktadır.

Maliye Bakanlığı olarak, yarınlarımız olan gençlerimizi, dinamik ve öğrenmeye açık yapısı ile ülkemizin seçkin kurumlarından birisi olan Vergi Denetim Kurulu bünyesinde Vergi Müfettişliği mesleğini seçerek kariyer yapmaya çağırıyoruz.

Incoming search terms:

  • Vergi Müfettişi Alımı
  • vergi denetmenliği sınavı 2012
  • vergi denetmenliği 2012
  • vergi denetmenliği sınavı
  • vergi müfettişliği
  • maliye memur alımları
  • vergi memuru alımı
  • vergi müfettişi alımı 2012
  • vergi denetmeni alımı 2012
  • vergi denetmenliği

İlk Yorumu Siz Yapın “Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı 2012”

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.