Yüksek Öğretim Kurulu YÖK Personel Alımı Araştırma Görevlisi Alımı Memur Alımı 2012 - Personel Alımı 2015, Memur Alımı 2015, Personel Alımları

Yüksek Öğretim Kurulu YÖK Personel Alımı Araştırma Görevlisi Alımı Memur Alımı 2012

Akademik kariyer yapmak isteyen gençlerin merakla beklediği haber Yüksek Öğretim Kurulu’ndan geldi. Yüksek Öğretim Kurulu 2012 yılı için 768 araştırma görevlisi alımı yapacak. YÖK ten yapılan açıklamaya göre 547 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca yükseköğretim kurumlarında istihdam edilmek üzere, araştırma görevlisi alınacaktır. ÖYP başvuruları19.12.2011-02.01.2012 tarihleri arasında, Yükseköğretim Kurulu resmi internet sitesinde açıklanacak ÖYP yerleştirme programı üzerinden yapılacaktır.

AÇIKLAMA

2547 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca yükseköğretim kurumlarında istihdam edilmek üzere, araştırma görevlisi alınacaktır.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında istihdam edilecek araştırma görevlilerinin yerleştirme işlemleri 2011 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe kanununun 22. Maddesinin 5.fıkrası ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca merkezi olarak yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) 35 yaşından gün almamış olmak.

c) Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemi bulunmamak.

d) Atama yapılacak programın lisans/ön lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)’den en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. (Bu sınavın sonuçları yapıldığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir.)

Ancak;

Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanıyla öğrenci alınan yerlere başvurularda, herhangi bir puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları,

Eğitim Bilimleri Bölümüne (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı hariç) yapılan başvurularda, adayların lisans öğreniminde mezun olduğu alandan en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları,

Alan türü değişen programlardan mezun olanların, alan türü değişen programlara başvurularında ise, lisans eğitimine başladıkları puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekmektedir.

e) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış olması gerekir.

f) Lisans mezuniyeti notu ile yabancı dil puanının hesaplanmasında Yükseköğretim Kurulunca belirlenen eşdeğerlilik tabloları kullanılacaktır.

4 lük Sistemin 100 lük Sistemde Eşdeğerliliği

5 lik Sistemin 100 lük Sistemde Eşdeğerliliği

Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri

Başvurular

ÖYP başvuruları 19.12.2011-02.01.2012 tarihleri arasında, Yükseköğretim Kurulu resmi internet sitesinde açıklanacak ÖYP yerleştirme programı üzerinden yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 10 tercihi geçmeyecek şekilde beyana dayalı olarak yapacaktır. Yanlış beyanda bulunarak atanmaya hak kazanan adayların atamaları yapılmayacak, aynı yıl içinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvuramayacaktır. Yerleştirmeler Genel not ortalamasının % 35′i, ALES puanının %50′si, varsa yabancı dil puanının %15′i esas alınarak yapılacaktır.

Sonuçlar 09.01.2012 tarihinde ÖYP yerleştirme programı üzerinden açıklanacaktır.

Incoming search terms:

  • öyp alımları 2012
  • 2012 öyp alımları
  • araştırma görevlisi
  • öyp alımı
  • öyp alımları
  • akademik personel alımı 2012
  • yök personel alımı 2012
  • öyp alımı 2012
  • yök akademik personel alımı 2012
  • yök araştırma görevlisi

İlk Yorumu Siz Yapın “Yüksek Öğretim Kurulu YÖK Personel Alımı Araştırma Görevlisi Alımı Memur Alımı 2012”

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.